fbpx
Budowa domu

Balustrady metalowe zewnętrzne – rodzaje, porady

• Zakładki: 18


Zewnętrzne balustrady metalowe to rozwiązanie trwałe, a przy tym wysoce estetyczne. Są bardzo często wybierane przez inwestorów w naszym kraju. Zewnętrzne balustrady metalowe to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno przy nowoczesnych bryłach domów, jak również przy aranżacyjnym klasycznym. Eleganckie i praktyczne balustrady metalowe to rozwiązanie dla wymagających, a przy tm stanowi korzystną relację ceny do jakości.

Metalowe balustrady zewnętrzne – najważniejsze kwestie

Balustrady metalowe mogą być wykonane ze stali, lecz często spotyka się też żeliwne balustrady kute. Stosuje się je na balkonach, tarasach a także na schodach zewnętrznych. Istotny jest sposób montażu takiej barierki. Zazwyczaj solidnie mocuje się ja do wylewki – to w dużym stopniu poprawia bezpieczeństwo użytkowników znajdujących się na balkonie czy tarasie i znacznie eliminuje ryzyko ewentualnego wypadku. Metalowa balustrada może też zostać przyszalowana do ścianki bocznej.

Rodzaje zewnętrznych balustrad metalowych

Żeliwne balustrady kute to bardzo często wybierane rozwiązanie, zwłaszcza przez inwestorów, którzy chcą postawić na wysoką estetykę w klasycznym – tradycyjnym stylu. Dostępne są z różnymi bardzo interesującymi dekoracjami pod względem wizualnym, ale także w różnych kolorach. Kute balustrady są w stanie powiększyć optycznie balkon lub taras, a przy tym bardzo korzystnie wpływają na estetykę zewnętrza domu. Stalowe balustrady zewnętrzna mają zazwyczaj dużo prostszą budowę. Nie stosuje się w nich elementów ozdobnych aż w tak dużym stopniu. Balustrady metalowe często występują w niezwykle fantazyjnych, dekoracyjnych, wręcz bajecznych formach. Spotkać można też wersje niezwykle proste, minimalistycznych – pozbawione jakichkolwiek zdobień.

Najczęściej spotyka się czarne balustrady tego typu, lecz spotkać się można też z balustradami szarymi, a nawet srebrnymi i złotymi – to jednak rzadziej spotykane rozwiązania. Jeśli chodzi o kolorystykę, to wszystko zależy tu od malowania. Bardzo ważne, aby metalowa balustrada była dopasowana do elewacji domu.

Zewnętrzne balustrady metalowe – zastosowanie i właściwości

Metalowe balustrady zewnętrze z powodzeniem stosuje się jako elementy wykończeniowe balkonów, tarasów czy schodów zewnętrznych. Bardzo ważne, aby kompozycyjnie całe zewnętrze domu i posesje. Warto więc wybrać taki sam styl balustrad na balkonach, tarasach, schodach, a także ogrodzeń, bram i furtek. Ponadto powinno to wszystko dobrze komponować się ze stylem ogrodu i elewacji domu. Dzięki temu można uzyskać bardzo spójną wizualnie całość.

Balustrady metalowe można z powodzeniem zastosować w przypadku domów w tradycyjnym stylu, jak i w nowoczesnych bryłach. Dużą zaletą zewnętrznych balustrad metalowych jest możliwość dopasowania ich do kształtu balkonu, tarasu, schodów. Dzięki temu uzyskać można bardzo estetyczną i trwałą całość, która będzie służyć mieszkańcom przez wiele lat. To trwałe, solidne, wytrzymałe rozwiązanie jest też odporne nawet na najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Gdzie kupić balustrady zewnętrzne metalowe? Porady

Decydując się na balustrady metalowe, warto skorzystać ze sprawdzonych, profesjonalnych zakładów kowalskich, które cieszą się uznaniem i mają dobre opinie wśród klientów. Balustrady wykonywane przez doświadczonych kowali to często prawdziwe dzieła sztuki, które wykonywane się na indywidualne zamówienie. Lecz dostępne są też powtarzalne, gotowe rozwiązania, a firmy wykorzystują do ich produkcji najnowsze technologie. Wśród producentów metalowych balustrad na balkon, taras czy schody warto wymienić takie firmy jak np. Chrom Met czy Gam Metal. Można również skorzystać z rozwiązań dostępnych w marketach budowlanych, takich jak np. Castorama.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *