fbpx
Aranżacja wnętrz

Ba czym polega styl art deco w aranżacji wnętrz? Wyjaśniamy

• Zakładki: 13


Luksus, elegancja, wysoka jakość, sentymentalizm – tak w skrócie można określić styl art deco. Z jednej strony z sentymentem nawiązuje do minionych epok, z drugiej – wybiega w przyszłość, szukając nowych i przede wszystkich funkcjonalnych rozwiązań. Powstał w smutnym okresie międzywojennym, a dziś jaką ma formę?

Styl art deco, czyli stylowy wehikuł czasu

Styl art deco jest bardzo wyjątkowym kierunkiem artystycznym. Wynika to przede wszystkim z jego zamiłowania do antyków, które dodają wnętrzom uroku, a także podnoszą ich prestiż. Ponadto są swojego rodzaju ukłonem w stronę historii i dóbr kultury. 

Styl art deco to nie tylko antyki

Styl art deco zawdzięcza swoją wyjątkowość nie tylko antykom. Aranżując mieszkanie w tym kierunku należy zwrócić uwagę również na inne rzeczy, które w pierwszym odczuciu mogą wydawać się błahostkami, ale to właśnie dzięki tym detalom art deco jest tak charakterystyczny. Mowa przede wszystkim o stosowaniu zaokrąglonych form, wysoko – połyskowych faktur i eleganckich, bogato zdobionych materiałów. 

Art deco – wybieramy meble

W tym przypadku również stawiamy na wysoką jakość i ponadczasową elegancję, ale to nie wszystko. Liczy się również funkcjonalność. Ponadto meble w tym klimacie mają swoją charakterystyczne cechy. Są to opływowe kształty, pikowania oraz przejawia się to w stosowanych tapicerkach. W tym klimacie najmilej widziane są modne welury i skóry.

Art deco – wybieramy oświetlenie

Ważnym elementem aranżacji w klimacie art deco jest oświetlenie, które powinno być tak samo okazałe jak reszta pomieszczenia. Nie ma mowy tutaj o minimalistycznych punktach świetlnych, które w ogóle nie rzucają się w oczy. Ma być przede wszystkim ,,na bogato”, dlatego mile widziane są masywne drewniane żyrandole z żarówkami imitującymi świeczki, albo modele pełne kryształków i lustrzanych powierzchni. Innym pomysłem są charakterystyczne lampy z dużymi zielonymi kloszami. Alternatywną propozycją są żyrandole z witrażami, które wyglądają niezwykle okazale i elegancko. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *