fbpx
Nowe technologie

Automatycznie sterowane rolety. Nowoczesność w Twoim domu

• Zakładki: 41


Szukasz pomysłu na odrobinę nowoczesności w Twoim domu lub mieszkaniu? Chcesz, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale także przyjazne mieszkańcom? W takim razie wybierz automatycznie sterowane rolety. To nie tylko wygodne, ale także modne rozwiązanie, które nada Twoim „czterem ścianom” nowoczesnego charakteru. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając automatyczne rolety. Jakich kosztów się spodziewać i co sprawia, że rolety automatyczne są w Polsce coraz popularniejsze? Podpowiadamy!

Najważniejsze zalety rolet automatycznych

Dlaczego warto zainwestować w rolety automatyczne do domu czy mieszkania? Powodów takiej decyzji może być kilka. Przede wszystkim, rolety automatyczne to znaczne ułatwienie w codziennym życiu. Zamiast za każdym razem podchodzić do okna i pociągać na sznurek, można w dowolnej chwili otworzyć, zamknąć lub po prostu zmienić położenie rolety jednym kliknięciem.

Co więcej, rolety automatyczne zabezpieczają nie tylko przed światłem słonecznym. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że taki gadżet świetnie ochrania również przed głośnymi dźwiękami czy zbyt wysoką temperaturą. Właśnie dlatego automatyczne rolety są bardzo popularnym wyborem w krajach Europy Południowej. Nocą pozwalają zasnąć, odgradzając wnętrze sypialni od ulicznego ruchu, a za dnia gwarantują przyjemny chłód nawet w razie największych upałów.

Montaż rolet automatycznych znacząco podnosi też poziom bezpieczeństwa w domu czy mieszkaniu. Wszystko dlatego, że takie mechanizmy wykonane są z wyjątkowo trwałych, odpornych na uszkodzenie materiałów. W ten sposób tradycyjna szyba zostaje dodatkowo wzmocniona powierzchnią rolety automatycznej.

Rolety automatyczne do okien dachowych – czy warto?

Najpopularniejszą metodą zastosowania rolet automatycznych jest ich montaż w tradycyjnych oknach ściennych. Coraz więcej producentów proponuje jedna klientom rolety automatyczne do okien dachowych. Czy takie rozwiązanie jest warte rozważenia?

Jeśli już się na nie zdecydujemy, należy przemyśleć obie dostępne na rynku opcje. Pierwszą z nich są zewnętrzne rolety automatyczne na okna dachowe. Można też wybrać rolety wewnętrzne.

Pierwsze zapewniają wysoki poziom wygłuszenia. To szczególnie istotne podczas uporczywych opadów deszczu i gradu, o które w naszym kraju nietrudno. Poza tym zewnętrzne rolety automatyczna na okna dachowe gwarantują niemal całkowitą ochronę przed słońcem. Tę cechę doceni każdy, kto chciałby się cieszyć błogim snem nawet latem – kiedy dzień rozpoczyna się naprawdę wcześnie.

Wewnętrzne rolety automatyczne na okna dachowe pełnią funkcję nieco bardziej dekoracyjną. Również chronią przed światłem słonecznym, jednak wszystko dzięki warstwie materiału. 

Rolety automatyczne – nowoczesne, wygodne i oszczędne

Producenci rolet automatycznych na okna dachowe coraz chętniej wprowadzają do swoich produktów innowacje. Dziś można już sterować roletami nie tylko przy pomocy pilota naściennego czy przełącznika naściennego, ale również przez telefon. Urządzenia pozwalające na regulację systemu rolet automatycznych są wyposażane w wygodne ekrany LED i klawiatury. Co więcej, na polskim rynku pojawiają się modele wykorzystujące również energię słoneczną. Dzięki temu użytkownik takich rolet automatycznych nie musi się martwić wzrostem opłat za prąd.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Twoje Okna Szczecin.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *