fbpx
Wnętrza

Aromaterapia w domu – jak wprowadzić zapach do wnętrza?

• Zakładki: 43 • Komentarz: 2


Zapachy mają niezwykłą moc pobudzania naszych zmysłów. Mogą wprawiać w doskonały nastrój lub w nostalgię, przywodzą na myśl wspomnienia i skojarzenia. Niejednokrotnie zdarza nam się przypisać danej osobie konkretny zapach. Nasze domy także pachną – przygotowanymi posiłkami, mieszaniną naszych perfum, środków czystości itd. Warto zadbać, aby zapach domu nie był przypadkowy. Dobrze dobrana kompozycja zapachowa jest nie tylko ładna, ale ma też pozytywny wpływ na nastrój domowników. Poznaj kilka skutecznych sposobów na aromaterapię w domu!

Świece zapachowe do aromaterapii w domu

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na wypełnienie domowych wnętrz pięknym zapachem, jest użycie świecy zapachowej. Warto wybrać wysokiej jakości świece zapachowe Country Candle, które bazują na naturalnych składnikach i olejkach eterycznych. Pieczołowicie przygotowane kompozycje zapachów pozwolą Wam stworzyć w domu niezwykłą atmosferę. Do tego światło świec działa na nas kojąco i uspokajająco. Ogrzewany wosk uwalnia intensywne zapachy, które stopniowo wypełniają dom. Wybór zapachów jest spory – od kwitnącego ogrodu, przez zapach czekoladowych ciasteczek, a nawet aromat przywodzący na myśl księżycową noc.

Aromaterapia w domu

Aromaterapia w domu – dyfuzor

Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie w domu dyfuzora. Istnieją różne rodzaje dyfuzorów – ultradźwiękowe, parowe, ceramiczne, z pachnącymi patyczkami. Najprostszymi dyfuzorami są ceramiczne lub szklane flakoniki, do których wlewa się olejki eteryczne, lub specjalne perfumy przeznaczone dla domu. Często w takich flakonikach umieszcza się patyczki, które dodatkowo uwalniają zapach we wnętrzu. Jednym z bardziej popularnych dyfuzorów zapachów są tzw. kominki ceramiczne. Do specjalnego wgłębienia wlewa się odrobinkę olejku, który następnie jest od spodu podgrzewany ciepłem świecy. Pod wpływem temperatury zapach uwalnia się i niezwykle intensywnie pachnie. Zaletą dyfuzorów jest ich estetyczny wygląd, a także łatwość używania – wystarczy napełnić flakonik perfumami, by dom znów wypełnił się zapachem.

Kadzidełka pachnące orientem

Chcecie w swoim domu wprowadzić klimat tajemniczego orientu? Wybierzcie pachnące kadzidełka. Wypełniają wnętrza aromatycznym dymem, który działa kojąco  na zmysły. Warto umieścić kadzidełko na specjalnej podstawce w okolicach wejścia do domu. Wówczas ruch powietrza pięknie rozprowadzi aromat po całym domu.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

2 thoughts on “Aromaterapia w domu – jak wprowadzić zapach do wnętrza?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane