fbpx
Aranżacja wnętrz

Aranżacja małej sypialni w bloku – najważniejsze kwestie

• Zakładki: 11


Stworzenie przytulnej sypialni na małym metrażu to dość karkołomne zadanie – odpowiednie wybranie mebli, dobranie idealnych wymiarów łóżka, znalezienie dodatków, wybór kolorów i wiele innych spraw to często tylko początek. Jak oryginalnie urządzić małą sypialnię w bloku? Poznaj nasze propozycje i zainspiruj się ciekawymi pomysłami!

Mała sypialnia w bloku… podstawowe sprawy

Szukając pomysłu na urządzanie małej sypialni w bloku warto wykorzystać kilka trików. Pierwszym z nich jest dokładne zaplanowanie każdego centymetra wnętrza. Dzięki temu można perfekcyjnie dobrać wymiary komody, szafy i łóżka. Drugi to wykorzystanie tych elementów wyposażenia, które pomagają optycznie powiększać pomieszczenie. Trzeci ciekawy pomysł, który pomoże w urządzaniu małej sypialni to dodanie głębi pomieszczeniu z pomocą luster. Czwartym są kontrasty, które pomogą także udekorować pomieszczenie, nadając mu charakter. 

Kolejny trik  to wykorzystanie miejsca pod oknem. Przedłużenie parapetu blatem pozwoli stworzyć, np. toaletkę lub miejsce na zielony zakątek czy rozłożenie dekoracyjnych cotton balls, które pomogą stworzyć przytulną atmosferę w sypialni.

Innym pomysłem pomocnym podczas tworzenia projektu sypialni w bloku jest zawieszenie lustra. Zawieszone nad łóżkiem zaprezentuje się efektownie, a zamontowane na drzwiach szafy powiększy i rozjaśni sypialnię. Kolejny ciekawy pomysł to nietypowe ułożenie wiszących półek i odpowiednie ustawienie jasnych lekkich mebli. Dodatkowo warto postawić także na lustrzane fronty, dzięki którym wnętrze zyska głębię.

Jak urządzić małą sypialnię w bloku?

Mikro sypialnia w bloku powinna być funkcjonalna i komfortowa, by zapewnić najwyższą jakość snu. Warto jej nie zagracić wieloma meblami i bibelotami i sprawić, by mały metraż nie stał się klaustrofobiczny. Stawiając na wspomniane już lekkie meble najlepiej postawić na te najbardziej pojemne, dzięki nim mała sypialnia w bloku będzie mogła stać się też garderobą.

Ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnej sypialni w bloku będzie zabudowa garderobiana z jasnymi lub lustrzanymi frontami. Pomoże stworzyć sporą przestrzeń do przechowywania ubrań oraz pomoże dodać lekkości wnętrzu.

Niewielka sypialnia pozostanie niezagracona, gdy wstawi się do niej zintegrowane meble zamiast wolnostojących. To rozwiązanie pozwoli także zachować odpowiednią szerokość ciągów komunikacyjnych. Aranżując sypialnię warto pamiętać o tym, że powinna być miejscem wyciszenia i sprawiać, że do umysłu i ciała będzie docierać mniej bodźców. Dlatego świetnie sprawdzą się minimalistyczne akcenty takie jak np. mały dywan shaggy rozłożony obok łóżka.

Jakie kolory ścian sprawdzą się w sypialni?

Po wybraniu stylu i zaplanowaniu przestrzeni czas na wybranie koloru. Na jaką paletę kolorów postawić, szukając pomysłu na małą sypialnię w bloku? Do takiego wnętrza świetnie nadają się jasne kolory, np. z palety kolorów ziemi – ciepłe i stonowane. Kolejne propozycje to m.in. odcienie bieli, beżu i szarości doskonałe do mikro sypialni w bloku w stylu skandynawskim. Pięknie zaprezentują się też pastelowe kolory oraz te, które pojawiają się w stylu hampton, np. jasne odcienie niebieskiego.

Dobrym pomysłem na kolor nowoczesnej sypialni w bloku są też kolory takie jak mięta i koral – delikatne i oryginalne jednocześnie. Oprócz tego doskonałe będą kolory pasujące inspirowane stylem eko – jasne i intensywne, np. naturalnego kamienia lub inspirowane wodą i roślinnością, czyli błękity i jasne zielenie, a nawet zgaszony granat.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
54 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *