fbpx
Budowa domu

Aranżacja małego balkonu – podpowiadamy

• Zakładki: 13


Masz mały balkon i nie masz pomysłu, jak go zaaranżować? Uwierz, że taka powierzchnia też daje duże możliwości odnośnie dekoratorskich rozwiązań. Poznaj kilka trików na jego ozdobienie.

Wiosna w pełni, a to oznacza, że najwyższy czas zająć się “pozimowymi” porządkami na balkonie. Przez chłodne miesiące to miejsce stało się schowkiem? Więc pora to zmienić i dodać mu życia, nieco odświeżyć i zazielenić, lokując tam rośliny. Sprawdź nasze proste pomysły na renowację niewielkiego balkonu, by stał się Twoim kącikiem relaksu, np. po ciężkim dniu pracy.

Mały balkon może stać się oazą spokoju

By balkon (szczególnie ten niewielkich rozmiarów) stał się przytulnym miejscem, w którym chętnie będziesz spędzać czas, wystarczy odpowiednio go zaaranżować. A do tego potrzebna jest wyobraźnia i przede wszystkim chęci.

Jeśli po zimie zalega na Twoim balkonie masa niepotrzebnych rzeczy, usuń je stamtąd, a zobaczysz od razu, jaką przestrzeń masz do dyspozycji. Najlepiej będzie, gdy wyniesiesz z balkonu wszystko, co tam obecnie się znajduje, by móc dokładnie sprzątnąć każdy zakamarek.

Zadbaj o funkcjonalność niewielkiej balkonowej przestrzeni

Zadbaj o to, by mimo nieznacznych rozmiarów balkon stał się miejscem funkcjonalnym. Śmiało możesz czerpać inspirację z for wnętrzarskich czy magazynów tego typu, których na rynku jest całkiem sporo. Pomyśl o tym, jakie meble Ci się podobają, i czy nadawałyby się na mały balkon. Na pewno dobrze sprawdzą się te w jasnych odcieniach, z paneli, składane, ponieważ mogą one pełnić wiele funkcji.

Z lekkich drewnianych desek można zbić stolik i krzesła, a później pomalować je na biało. Fajnie sprawdzi się też jasna deska kompozytowa, którą można położyć na podłodze, co sprawi, że całe pomieszczenie się optycznie powiększy. Popularnością ostatnio cieszy się (zwłaszcza przy urządzaniu małych powierzchni balkonowych) w stylistyce skandynawskiej. Dlaczego? Ponieważ taki styl we wnętrzach charakteryzuje się zastosowaniem ciepłych barw, które świetnie ze sobą współgrają.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *