fbpx
Wnętrza

Aranżacja kuchni nowoczesnej – czego nie może w niej zabraknąć?

• Zakładki: 22


Nowoczesna kuchnia wyróżnia się funkcjonalnymi rozwiązaniami i wystrojem, który łączy minimalizm z elegancją. Przemyślana aranżacja kuchni nowoczesnej pozwoli nam poczuć się wyjątkowo komfortowo, a gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Przyjrzyjmy się inspiracjom na nowoczesną kuchnię.

Inspiracje i porady dotyczące aranżacji kuchni nowoczesnej

Aranżacja kuchni nowoczesnej nie pozostawia wątpliwości – luksus miesza się z komfortem. Nowoczesna kuchnia perfekcyjnie się prezentuje, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom przebywanie w niej jest prawdziwą przyjemnością. Przeważają w niej biel, czerń, szarość, beż, choć z powodzeniem można przemycić w niej jeden z soczystych kolorów: czerwień, butelkową zieleń, turkus czy ultra violet. Meble kuchenne powinny mieć gładkie i błyszczące wykończenia, bez widocznych uchwytów. W nowoczesnej kuchni stosuje się uchwyty frezowane lub system otwierania na dodatek. Nie może w niej zabraknąć zmywarki, kuchni indukcyjnej, praktycznych koszów cargo czy magnetycznych uchwytów na noże.

Wyposażenie najwyższej jakości musi wpisywać się w stylistykę – czarne garnki na indukcję, komplet profesjonalnych noży, ekspres do kawy lub kawiarka, dzbanek do zaparzania herbaty liściastej to absolutna podstawa. Ciekawym pomysłem jest wbudowanie w szuflady bądź szafki kontaktów i schowanie takich urządzeń jak blender czy mikser. W zaoszczędzeniu miejsca pomocny będzie zestaw garnków z odpinaną rączką i kompatybilny zestaw misek i miseczek, które można przechowywać jedną w drugiej.

Aranżacja nowoczesnej kuchni sprawia, że picie porannej kawy, przygotowanie posiłków, a nawet sprzątanie po gotowaniu stają się przyjemniejsze. Aby uzyskać taki efekt, nie można stosować półśrodków – wysokiej klasy materiały, idealne dopasowane meble i wyposażenie muszą tworzyć spójną całość.

Fto. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *