fbpx
Dodatki i akcesoria

Akcja lato: jak poradzić sobie z upałem w domu?

• Zakładki: 68 • Komentarz: 2


Z czym kojarzy Wam się lato? Z wakacjami, kąpielami – zarówno słonecznymi, jak i w wodzie, ciepłymi wieczorami w gronie przyjaciół, świeżymi owocami…i nieznośnym upałem w domu? Niestety wysokie temperatury latem przyjemne są zazwyczaj tylko dla wypoczywających na plaży lub w cieniu drzew. Życie w mieszkaniu lub domu, w którym okna są skierowane na zachód, lub południe bywa trudne i uciążliwe. Słońce bardzo szybko nagrzewa nasze mieszkania i wysoka temperatura panuje w nich nawet po zachodzie słońca. Dlaczego komfort termiczny w domu jest tak istotny? Zbyt wysokie temperatury negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Czujemy się rozdrażnieni, zmęczeni, mamy problemy z koncentracją, a także ze snem w nocy. Wysokie temperatury mogą także przyczyniać się do odwodnienia organizmu, dlatego warto poznać sposób na schłodzenie mieszkania!

Klimatyzacja typu split – najskuteczniejsza na upały

Nie ukrywajmy, ale najlepszym sposobem na walkę z upałem w domu, jaki dotychczas został wymyślony przez człowieka jest klimatyzator. Aktualnie na rynku dostępne są różne warianty klimatyzacji, a ceny urządzeń są bardzo przystępne. Najpopularniejsza jest klimatyzacja typu split. Instalacja klimatyzacji split składa się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej, które połączone są kanałami instalacyjnymi. Klimatyzacja typu split jest najlepszym sposobem walki z upałem w domu. Jest niezwykle wydajna, umożliwia skuteczne schłodzenie powietrza nawet w większych pomieszczeniach, a do tego filtruje i oczyszcza powietrze (funkcja jonizowania). Trzeba jednak pamiętać, że klimatyzacja split wymaga montażu na stałe, co w przypadku budynków wielorodzinnych wymaga uzyskania zgody spółdzielni mieszkaniowej, wspólnoty, lub właściciela budynku. Należy także pamiętać o systematycznym serwisie klimatyzacji – wymianie filtrów i elementów, które uległy eksploatacji. Wówczas klimatyzacja będzie bezpieczna i niezawodna. 

Chroń mieszkanie przed upałem 

Choć klimatyzacja jest najlepszym rozwiązaniem na walkę z ukropem we własnym M, to istnieją proste sposoby, dzięki którym jeszcze lepiej ochronisz dom przed wysokimi temperaturami (co przełoży się np. na mniejsze zużycie prądu przez klimatyzator). Pamiętaj, aby zasłaniać w miarę możliwości okna, wy wnętrze nie nagrzewało się przez szyby. Doskonałym rozwiązaniem jest rozwieszenie wilgotnego prania na suszarce w domu. Dbajmy także o siebie, pamiętając o odpowiednim nawodnieniu!

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Rekuperacji

comments icon2 komentarze
2 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

2 thoughts on “Akcja lato: jak poradzić sobie z upałem w domu?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane