fbpx
Ciekawe rozwiązania

5 przedmiotów, które należy usunąć z szafy, aby była wolna od bałaganu

• Zakładki: 8


Z szafami na ubrania jest jak z kobiecymi torebkami. Wszystkiego w nich pełno i nigdy nie są wystarczająco duże, by pomieścić wszystko, co zamierzamy do nich włożyć – a potem się człowiek dziwi, że nic nie może znaleźć. Od czasu do czasu warto baczniej przyjrzeć się zawartości szafy, by usprawnić przechowywanie. Jesteśmy przekonani, że wielu rzeczy od dawna nie powinno tam być. Zacznij od usunięcia 5 przedmiotów, a twoja szafa stanie się bardziej przestronna i zorganizowana.

Co usunąć z szafy? Nadmiar wieszaków

Naprawdę potrzebujesz 100 wieszaków? Przecież większości z nich nie wykorzystujesz. Tak, wiemy, planujesz powiększyć swoją kolekcję ubrań i na pewno wszystkie się przydadzą. Jednak na razie nie masz nowych ubrań, a wieszaki zajmują cenne miejsce w szafie.  Wyznacz wieszaki na wszystkie przedmioty, które chcesz powiesić, a następnie wyrzuć resztę. Pomyśl o wieszaku klamrowym na spodnie i spódnice. Jest wyposażony w żabki przytrzymujące ubranie. Dzięki niemu zastąpisz kilka nieporęcznych pojedynczych wieszaków.

Co usunąć z szafy? Przedmioty sezonowe

Rzeczy, których używasz sezonowo, poza sezonem powinny być przechowywane w innym miejscu. Wszędzie, byle nie w szafie. Letnie buty grudniową porą lub ciepły płaszcz latem – to właśnie idealny przepis na bałagan w szafie.

Co usunąć z szafy? Wszystko, co już nie jest w twoim stylu

Nasz styl ubierania zmienia się wraz z wiekiem. Nawet jeśli kochasz czerń miłością absolutną, musisz przyznać, że nie wszystkie rzeczy w twojej szafie pasują do większości ubrań, które nosisz na co dzień, chociażby z racji wykonywanej funkcji. Jak się ma czarna koszulka z krwawiącą myszką myki do asymetrycznej marynarki i spodni z kopertowym wiązaniem z przodu?  Pozbądź się z szafy przedmiotów, które już do ciebie nie pasują. W ten sposób ułatwisz sobie codzienny wybór garderoby.

Co usunąć z szafy? Rzeczy, które nie były noszone przez rok

Jeśli jakaś rzecz przeleżała w szafie przez rok i nie została ani razu użyta, to musisz się jej pozbyć. Nie oszukuj się, że jeszcze ją założysz. Nigdy tego nie zrobisz. Usuń wszystkie za małe, za duże i nieco zniszczone ubrania.

Co usunąć z szafy? Bagaż

Ile razy w roku jeździsz na wakacje? Właśnie! To po co przez cały rok trzymasz w szafie na ubrania walizki i torby podróżne? Bagaże przechowuj pod łóżkiem, w piwnicy, na strychu lub w pawlaczu. Możesz spakować do środka wszystkie rzeczy sezonowe, zanim eksmitujesz bagaż z szafy.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *