fbpx
Wnętrza

5 powodów, dla których warto wybrać drzwi przesuwne do szaf

• Zakładki: 18


Zastanawiasz się, czy kupić gotową szafę – z drzwiami klasycznymi bądź przesuwnymi – czy zamówić mebel na wymiar? Przeczytaj artykuł i sprawdź nasze podpowiedzi, by urządzić przestrzeń atrakcyjną wizualnie i ergonomiczną!

1) Lepsze zagospodarowanie przestrzeni

Meble na wymiar mają tę przewagę nad gotowymi, że za ich pomocą perfekcyjnie zagospodarowuje się konkretne pomieszczenie. Wybierając szafę z przesuwnymi drzwiami na wymiar, wpiszesz ją w ciasną wnękę, ścięty sufit czy inną trudną przestrzeń.

2) Optyczne powiększenie przestrzeni

Idealnie płaska szafa w jasnym kolorze i drzwi przesuwne do szaf pokryte lustrem sprawią, że nawet małe pomieszczenie wyda się przestronne. Umieść szafę naprzeciwko okna lub ściany z wiszącym lustrem, by spotęgować świetlistość.

3) Personalizacja pomieszczenia

Wiedziałeś, że na drzwiach przesuwnych szafy możesz umieścić nie tylko lustro, ale także preferowany obrazek? Może to być efektowny motyw z internetu, a może być zdjęcie Ciebie, Twoich bliskich lub dowolne inne.

4) Wygodny system otwierania

Dzięki szafie na wymiar z drzwiami przesuwnymi nie będziesz musiał przestawiać stojących przy meblu przedmiotów, by dostać się do półek. To szczególnie ważne w przestrzeniach małych – np. w przedpokojach – gdzie pełne otwarcie klasycznych drzwi byłoby bardzo trudne bądź niemożliwe.

5) Personalizacja szafy

Nie można zapomnieć również o fakcie, iż kiedy kupuje się gotową szafę, trzeba pogodzić się z tym, jak wygląda w środku. Zupełnie inaczej jest, gdy zamawiasz meble na wymiar. Potrzebujesz samych półek? Korzystasz z szuflad? Chcesz mało lub dużo miejsca na ubrania wiszące? A może niezbędna jest wnęka na odkurzacz? Żaden problem!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Indeco.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *