fbpx
Dodatki i akcesoria

5 powodów, dla których warto postawić na jakościowe garnki

• Zakładki: 9


Wybierając garnek do domowej kuchni, możesz wybierać z najróżniejszych modeli – nawet takich, które kosztują zaledwie 20-30 złotych. Jednak na tego typu wyposażeniu kuchennym nie warto oszczędzać. Od tego, jaki garnek wybierzesz, zależy między innymi komfort i bezpieczeństwo przygotowywania potraw, a także ich walory smakowe. Dlaczego na zestaw garnków kuchennych warto przeznaczyć większy budżet? Oto pięć powodów, dla których warto postawić na jakościowe garnki!

Dlaczego warto zapłacić więcej za dobre garnki – pięć powodów

Oczywiście w pierwszej kolejności należy wyjaśnić, co to właściwie znaczy „więcej”. Generalnie można przyjąć, że na zestaw dobrych garnków kuchennych należy przeznaczyć przynajmniej około 300 złotych. Oto pięć powodów, dla których warto wydać taką kwotę na garnki kuchenne.

Po pierwsze: garnki indukcyjne są uniwersalne

Bez wątpienia warto postawić na garnki indukcyjne, które współcześnie w swoich ofertach ma większość producentów wyposażenia kuchennego. Choć garnki na indukcję mogą kosztować nieco więcej, będą świetnym wyborem, gdyż można je stosować także na kuchenkach gazowych, elektrycznych czy ceramicznych. Jeśli garnki są kompatybilne z indukcją, to z reguły będą działać równie dobrze na pozostałych urządzeniach. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób gotujących na kuchenkach różnych typów, ale też dla osób, które często się przeprowadzają.

Po drugie: garnki ceramiczne i granitowe zapewniają lepsze walory smakowe

Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne garnki ceramiczne i granitowe, czyli takie, które są wyposażone w powłokę ceramiczną lub imitującą granit. Powłoka taka nie wchodzi w reakcję chemiczną z żywnością, a co za tym idzie – nie wpływa na smak potraw. Dodatkowo zapobiega ona przypalaniu jedzenia i przywieraniu go do dna. Dzięki temu korzystając z takiego garnka, zmniejszasz ryzyko przypalenia się potraw.

Warto tu zwrócić uwagę na garnki wyposażone w powłokę ceramiczną Ilag Xera Dur 2 Ceramic Non Stick. Można je znaleźć m.in. w sklepie internetowym Gerlach – na stronie https://gerlach.pl/garnki-z-powoka-ceramiczna.

Po trzecie: dobre garnki żeliwne czy stalowe posłużą dłużej

Warto dopłacić więcej za garnki żeliwne lub ze stali nierdzewnej 18/10 ze względu na ich wyjątkową wytrzymałość, a co za tym idzie – dłuższy czas użytkowania. Żeliwo jest materiałem mocnym i wytrzymałym, który z powodzeniem przetrwa wiele lat. Z kolei stal nierdzewna 18/10 jest odporna na korozję, co sprawia, że garnki te są trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. Wysoka jakość materiałów przekłada się na długotrwałą satysfakcję z użytkowania, czyniąc je inwestycją, która przyniesie korzyści przez wiele lat.

Po czwarte: dobry garnek ze stali nierdzewnej jest łatwy w czyszczeniu

W kontekście garnków ze stali nierdzewnej warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz: są one wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Stal nierdzewna jest materiałem, który charakteryzuje się gładką powierzchnią, co sprawia, że łatwo jest usunąć resztki po gotowaniu. Dodatkowo stal nierdzewna jest stosunkowo odporna na ścieranie, co oznacza, że ​​nie rysuje się łatwo podczas używania metalowych narzędzi kuchennych. Większość garnków ze stali nierdzewnej można bezpiecznie myć w zmywarce do naczyń, co dodatkowo ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Po piąte: garnki SMART są łatwe w przechowywaniu

Mówiąc o zaletach droższych, wysokiej jakości garnków, warto też wspomnieć o modelach z linii SMART. Naczynia, które możesz znaleźć np. w sklepie Gerlach, wyposażone w odpinaną rączkę, charakteryzują się doskonałym komfortem przechowywania w kuchni. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu stają się bardziej kompaktowe, co ułatwia ich umieszczanie w szafkach. Brak stałych rączek sprawia, że garnki mogą być łatwo układane jedne w drugie lub obok siebie, co zwiększa elastyczność organizacji przestrzeni oraz pozwala zaoszczędzić miejsce w szafce lub szufladzie nawet o 50%.

Zamów garnki Gerlach na gerlach.pl

Jeżeli szukasz wysokiej jakości, funkcjonalnych i praktycznych garnków, zapoznaj się z ofertami renomowanych producentów, takich jak Gerlach. Jest to polska marka z wieloletnim doświadczeniem, która od dekad cieszy się uznaniem Polaków. Zamów garnki Gerlach na stronie Gerlach.pl.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *