fbpx
Dla dzieci

5 pomysłów na urządzenie pokoju dla niemowlaka

• Zakładki: 80 • Komentarz: 1


Przyjście dziecka na świat to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu całej rodziny. Im bliżej narodzin, tym więcej czasu poświęcamy na reorganizowanie przestrzeni w domu. Przede wszystkim urządzamy pokój dla dziecka – a to niełatwe zadanie. Dlatego spieszymy z pomocą i podsuwamy przyszłym rodzicom 5 pomysłów na urządzenie pokoju dla niemowlaka!

1. Nowoczesny design pokoju dziecięcego

Nowoczesny pokój dla niemowlaka to idealne rozwiązanie dla rodziców, dla których design ma duże znaczenie. Nowoczesne meble, jasne kolory, funkcjonalna przestrzeń z designerskimi elementami – to równie dobra aura dla niemowlaka, co przepełniony różem lub błękitem pokój pełen przytulnych miśków. Nowoczesne rozwiązania są niezwykle praktyczne – łatwe w utrzymaniu porządku, jak i pozbawione niebezpiecznych dla raczkującego malucha ozdobników szafek. Taki pokój z pewnością wpłynie na wrażliwość estetyczną naszej pociechy.

2. Minimalizm z dodatkami – pokój dziecięcy bez dodatków?

Minimalistyczne projekty wnętrz wcale nie są pozbawione elementów dekoracyjnych – wręcz przeciwnie! Dodatki są tu mile widziane, jednak nie może ich być zbyt wiele i nie mogą być zbyt angażujące. Minimalistyczny pokój dziecięcy to połączenie bieli z czarnymi akcentami. W jaki sposób sprawić, by taki pokój był przyjemny dla maluchów? Zadbać o kształty akcentów i dekoracje ścienne. Zasadą minimalizmu jest stworzenie jasnego, przestronnego wnętrza. Aby minimalistyczny pokoik dziecięcy był przytulny, zadbaj o dodatki – takie jak bajkowa pościel dla dziecka do łóżeczka.

3. Namiot w pokoju dziecięcym?

Namioty dla dzieci to top produkty z 2017 roku. Estetyczne i praktyczne, świetnie sprawdzą się jako baza do zabawy. Namiot typu tipi to strefa bezpiecznej zabawy. Pod namiotem warto umieścić miękki dywan, a na wierzchołku od środka można zamontować lampkę ledową, która sprawi, że wewnątrz stworzymy nietypową atmosferę. Taki namiot możecie zrobić sami lub kupić w modnych sklepach z akcesoriami dla dzieci.

4. Pamiętaj, że dziecko urośnie! Komoda-przewijak w pokoiku dziecięcym

Aranżując pokój dziecięcy, weź pod uwagę najbliższe lata wspólnego życia. Pamiętaj, że dzieci szybko rosną i okres pieluch zmienianych na leżąco będzie trwał kilka miesięcy. Dlatego nie inwestuj w specjalne, osobne przewijaki! Lepiej dokupić przewijak montowany na komodę lub łóżeczko. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce i pieniądze. Przewijak, jak tylko nie będzie potrzebny, schowasz, a z komody wciąż będziecie korzystać.

5. Oświetlenie pokoju dziecięcego

W pokoiku dziecięcym zastosuj takie rozwiązania, które pozwolą Ci dowolnie regulować moc i kierunek światła. Najlepiej, by były to dwa osobne źródła światła. Jedno, główne na środku sufitu oraz przenośna lampka. Dzięki temu z łatwością dobierzesz światło, jakie będzie Ci potrzebne podczas przewijania, karmienia, usypiania dziecka. Później regulowane światło sprawdzi się podczas zabawy dziecka, rysowania czy nauki czytania. Staraj się tak urządzić dziecięcy pokoik, by nie było potrzeby remontować go, gdy maluch pójdzie do przedszkola.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
118 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “5 pomysłów na urządzenie pokoju dla niemowlaka

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *