fbpx
Przechowywanie

5 najważniejszych trendów 2023 roku w zakresie przechowywania i organizacji

• Zakładki: 14


Niewątpliwie pandemia koronawirusa, która zamknęła nas w domach, przyczyniła się do dalszego rozwoju branży zajmującej się organizacją przestrzeni. Chodziło i nadal chodzi o korzystanie z systemów, które pozwalają oszczędzać czas i unikać chaosu. Wiele trendów nie jest niczym nowym, ale w 2023 roku przybiorą na sile. Poznaj 5 najważniejszych trendów w zakresie przechowywania i organizacji. Być może skłonią cię do wprowadzenia mniejszych lub większych zmian w swoim domu.

Przechowywanie i organizacja w 2023 roku: zrównoważony rozwój

Przechowuj, nie obciążając natury. To podejście nie jest niczym nowym. Kończący się rok 2022 przyniósł większą niż dotychczas liczbę produktów do przechowywania wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub zrównoważonych. Sięganie po produkty przyjazne dla środowiska, nadawanie przedmiotom drugiego życia będzie bardzo ważne w nadchodzącym roku.  Wiele rzeczy, które możesz wykorzystać do przechowywania, dbając o lepszą organizację przestrzeni, masz tak naprawdę pod ręką.

Przechowywanie i organizacja w 2023 roku: dopasowany minimalizm

Mniej znaczy więcej. Tak było od zawsze. Minimalizm to zasadzie styl życia, a nie trend. W roku 2023 mamy porzucić nadmiar przedmiotów lub przedmioty całkowicie niedopasowane. Czas na rezygnację z przedmiotów niskiej jakości, które bardzo występują wyłącznie w roli zbieraczy kurzu, dodatkowo zagracając przestrzeń.

Przechowywanie i organizacja w 2023 roku: funkcjonalne przestrzenie

Trend skupia się wokół tworzenia wnętrz elastycznych, które będą się zmieniać razem z nami, ze stylem życia. Przestrzeń powinna umożliwiać oddawanie się wielu aktywnościom, stąd obecność uniwersalnych przedmiotów.  Być może będzie musiał przebudować swoje szuflady lub rozbudować istniejące systemy do przechowywania. Celem jest poprawienie produktywności pracy i lepsze wypoczywanie. Warto zainwestować w meble z ukrytymi schowkami.

Przechowywanie i organizacja w 2023 roku: niestandardowe rozwiązania pamięci masowej

W maksymalizowaniu przestrzeni i czynieniu jej bardziej funkcjonalną przyjdą systemy szynowe. Pozwolą one na stworzenie indywidualnej strefy przechowywania za pomocą specjalnych listew i półek. Dzięki możliwości dodawania i przesuwania półek, miejsce do przechowywania będzie zmieniało się wraz z twoimi potrzebami.

Przechowywanie i organizacja w 2023 roku: spiżarnia w centrum zainteresowania

Domowe spiżarnie stają się coraz bardziej popularne. Ułatwiają przechowywanie żywności i lepszą organizację kuchni. Aby nie stały się przestrzenią, w której zapomniana i źle przechowywana żywność traci przydatność do spożycia, marnując się w ten sposób, trzeba zadbać o odpowiednią organizację tego miejsca. Z pomocą przyjdą różne organizery i odpowiednio zaprojektowane regały.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
116 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *