fbpx
Aranżacja wnętrz

4 pomysły na dekorację włączników światła

• Zakładki: 11


Włączniki światła to element wykończeniowy, którego raczej nie eksponujemy. Choć używane są każdego dnia i są nam niezbędne, nie poświęcamy im wiele uwagi. Mają być dyskretnym elementem aranżacji wnętrza. W tym momencie trzeba zapytać: dlaczego? Skoro drzemie w nich pewien potencjał aranżacyjny, warto go wykorzystać w myśl starej zasady: diabeł tkwi w szczegółach. Jak podkreślić włączniki światła i odmienić wnętrze? Sprawdź 4 pomysły na dekorację włączników.

Jak podkreślić włącznik światła? Wymień plastik na porcelanę

W większości domów białe włączniki są standardem. Jeśli chcesz, aby prezentowały się bardziej elegancko, dobrze komponując się z pozostałymi elementami wystroju, zamień plastik na porcelanę. Subtelny i lekko połyskliwy włącznik z porcelany w kolorze białym lub czarnym, wyposażony w niklowaną lub miedzianą dźwignię, to sposób na perfekcyjne wykończenie aranżacji.

Jak podkreślić włącznik światła? Metaliczne wykończenie

Złote włączniki światła

Jeśli możesz w prosty sposób wprowadzić do wnętrza odrobinę złota, miedzi, srebra lub niklu, nadając pomieszczeniu metalicznego blasku w ciepłym lub chłodnym kolorze, to dlaczego z tego nie skorzystać? Dzięki detalom możesz uczynić projekt spójnym. Włączniki światła o metalicznym wykończeniu mogą być również sposobem na wprowadzenie kontrastu do wnętrza. Stylowe i użyteczne włączniki łatwo dopasujesz do innych materiałów występujących w danej przestrzeni.

Jak podkreślić włącznik światła? Ukryj go

Niewidoczny włącznik światła

Włącznik, który jest, a jednak go nie ma? Tak, to możliwe. Włącznik wykonany z przezroczystego akrylu płynnie wkomponuje się w tapetę lub kolor ściany. Mimo nietypowego wyglądu zachowuje swoją funkcjonalność. Ty z kolei zachowujesz spokój, nie martwiąc się, że coś zaburza odbiór wnętrza lub konkretnie ściany, choć tak naprawdę wiemy, że chodzi o symetrię, o to, jak ją postrzegasz. Nie widać włącznika, nie ma problemu z symetrią.

Jak podkreślić włącznik światła? Mocny kontrast

Odrobina dramaturgii zawsze jest w cenie. Stworzysz ją za pomocą kontrastu. Pomaluj włączniki (i gniazdka) na kolor przeciwny do koloru ścian lub mebli, o ile są w jednym kolorze lub kolorach bardzo zbliżonych. Nie działaj po omacku. Z pomocą przyjdzie koło barw.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *