fbpx
Łazienka

3 trendy w aranżacji łazienek, które pozwolą Ci stworzyć wymarzone domowe SPA

• Zakładki: 23


Łazienki nie są już tylko miejscem do kąpieli i pielęgnacji ciała. Coraz częściej pełnią również rolę domowego SPA, w którym można się zrelaksować, odpoczywając po długim dniu. Zmieniając wystrój tego pomieszczenia, tak naprawdę inwestujesz w nowe, wyjątkowe doznania. Doskonałe rezultaty osiągniesz wtedy, gdy masz określonym plan i wiesz jak powinna wyglądać odprężająca łazienka. Inspiracje do jej stworzenia znajdziesz w naszym krótkim poradniku z popularnymi trendami aranżacji w 2022 roku.

Kolory wracają do łask


W poprzednich latach wystrój wnętrz łazienek koncentrował się raczej na neutralnych paletach barw. Rok 2022 wnosi wreszcie trochę koloru. Aktualnie wśród inspiracji łazienkowych królują duże wielobarwne płytki i nieszablonowe wzory ścian. Dotychczasowe neutralne oraz subtelne motywy zmieniane są na zdecydowanie bardziej odważne, w wielu przypadkach wręcz jaskrawe.
Dodaj więc odrobinę koloru do swojej łazienki za pomocą płytek o niepowtarzalnych wzorach czy kolorach. Są one dostępne w wielu rozmiarach, kształtach i odcieniach. Szczególną popularnością cieszą się płytki patchworkowe, umieszczane na ścianach prysznicowych. Dobrym pomysłem są także nieszablonowe malowania, np. w postaci białej ściany z odważnym, mocnym kolorystycznie wzorem. W tym jednak przypadku zwróć uwagę na farbę, z której korzystasz – musi być ona odporna na wilgoć.


Łazienka – inspiracje z natury


To jeden z tych trendów, który z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody. Nie jest już tajemnicą, że rośliny stały się jednym z podstawowych elementów aranżacyjnych domów i mieszkań, w tym także takiego pomieszczenia, jak łazienka. Inspiracje wnętrzarskie koncentrują się na dodawaniu do wystroju różnych rodzajów zielonych roślin doniczkowych i świetnie komponującej się z nimi trawy pampasowej. W ten sposób można stworzyć estetyczne, uspokajające sanktuarium, przypominające SPA.


Mieszanie tekstur i materiałów


W tym roku eksperci zauważają, że łączenie kolorów, tekstur i materiałów jest niezwykle popularne we wszystkich pomieszczeniach, w tym w także w łazienkach. W ciągu ostatnich dwóch lat widzieliśmy przede wszystkim minimalistyczne i monolityczne odcienie, ale w 2022 roku można spodziewać się wielu kolorów i faktur w projektowaniu wnętrz. Od szklanych ścianek w stylu loftowym, przez drewniane obramowania luster, aż po surowe powierzchnie betonowych ścian, komponujące się z delikatnymi odcieniami błękitu czy zieleni – ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Możesz swobodnie kreować aranżację łazienki, dostosowując ją do swoich indywidualnych potrzeb.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *